Son Depremlerin listesi:

  Bilim Kurulu

Bilim adamı ve uzman kadroların yer aldığı kurul üyelerimizden oluşan ekibimizin listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör

  Maneki Neko

Bir efsaneye göre; yoksul Japon rahibin kedisi Tama, patisiyle işaret edip onu yıldırım çarpmasından kurtarmıştır.

Tümünü Gör

  Katkıda Bulunanlar

"Depremlere Öncü Sιra Dιşι Olaylar" veritabanιna katkιda bulunanlara teşekkür ederiz. İsim Listesi için tıklayınız !

Tümünü Gör

 

  Yayınlar

Güncel kaynaklar, kitap önerileri ve sorular gibi önereceğimiz yayınların listelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Tümünü Gör

hayvanlar

Depremlere Öncü Deprem Sisleri, Deprem Bulutlarι, Deprem Ιşιklarι

Hacettepe üniversitesi Bilim şenliği, Proje Pazarı ve Patent Günleri, 10-11 Mayıs 2010, Hacettepe üniversitesi, Merkez Kampüsü, Sıhhıye, Ankara.

Mühendislik Fakültesi "7.Proje Sergisi", 13-14 Mayıs 2010, Hacettepe üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Dekanlığı Sergi Salonu, Beytepe Kampüsü, Ankara.

Hü Mühendislik Fakültesi 7. Proje Yarışması ödül Töreni 14 Mayıs 2010

  

Video görüntüleri ve fotoğraflarla;
a)
Deprem sislerini, deprem bulutlarını ve deprem ışıklarını oluşturmak ve gözlemek üzere bir “Atmosfer Akvaryum Modeli”;
b) Atmosferdeki aerosol yoğunluğundaki sıra dışı artışları izleme olanağı sunan ve iyon yoğunluk ölçer olarak bilinen “Gerdien Kondansatör” tasarlanmış ve kurulmuştur. ülkemizde ilk kez kurulan bu model çalışmalar sayesinde, depremlere öncü oluşumlar arasında yer alan deprem sisleri, deprem bulutları ve deprem ışıkları geliştirilen bir model akvaryum içinde gözlenmiş, bu fenomenlerin oluşum koşulları araştırılmıştır. Ayrıca, kurulan iyon yoğunluk ölçer ile de ölçme şartları sınanmış ve sistemin olası eksikleri tanımlanmıştır.

Sitemiz

Disiplinlerarası yolculuğumuzun ana sayfasının üst butonlarında ESR (Elektron Spin Rezonans) Spektroskopisi sol butonlarında ise Deprem Habercileri (Sıra Dışı Doğa Olayları) başlıkları altında konularla ilgili genel bilgiler verilmiş ve bu alanlarda yapılmış çalışmalarımız sunulmuştur.

çalışmalara gözatıldığında, atomik ya da moleküler boyuttan makroskopik boyuta, birbirleriyle ilgisi yokmuş gibi görünen bazı doğa olaylarının birbirleriyle nasıl bir ilinti içinde oldukları görülecektir. Sitede sık sık güncellenen detaylı bilgilere de anında ulaşılarak günlük takip edilebilecek, anketlerimize oy verilebilecek ve pdf dosyaları şeklinde sunulan bazı makaleler de sitemiz kaynak gösterilerek indirilebilecektir.